Przebudowa obiektu starej szkoły w Dobieszowicach

Zadanie zostało zrealizowane w całości i polegało na przebudowie budynku „starej szkoły” w Dobieszowicach z przeznaczeniem na filię Biblioteki Publicznej Gminnego Ośrodka Kultury.

Zadanie zostało zrealizowane w całości i polegało na przebudowie budynku „starej szkoły” w Dobieszowicach z przeznaczeniem na filię Biblioteki Publicznej Gminnego Ośrodka Kultury. Biblioteka Publiczna została przeniesiona do obiektu, który spełnia wymagane standardy, jako pierwsza Biblioteka w gminie jest dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Zakres prac obejmował: prace wewnętrzne w pomieszczeniu głównym Biblioteki, czytelni, w pomieszczeniu ze stanowiskami komputerowymi, pomieszczenia czytelniczego dla małych dzieci, pracowni malarstwa i rysunku – świadczonych przez bibliotekę poza standardowo na rzecz społeczności lokalnej, pomieszczenia kuchennego dla personelu, toalet, w tym toalety dla osób niepełnosprawnych, pomieszczenia gospodarczego i klatki schodowej.

Ponadto zostało zamontowane „krzesełko” dla osób niepełnosprawnych, wymieniono pokrycie dachowe, zmodernizowano elewację zewnętrzną, wymieniono drzwi, okna, instalację elektryczną, ocieplono ściany, wyposażono obiekt w nowoczesne meble – regały, szafy, biurka, krzesła, stoły, sztalugi, sprzęt – komputery z oprogramowaniem i rzutnik z projektorem. Cały zakupiony sprzęt i meble zostały ustawione w pomieszczeniach Biblioteki Publicznej.Wszystkie prace były realizowane pod nadzorem inspektorów budowlanych. Dzięki temu Biblioteka Publiczna spełnia kryteria certyfikatu Biblioteka +, a po zakończeniu zadania utrzyma wdrożone standardy przez okres 5 lat.

Odbyła się także promocja projektu i Programu poprzez zorganizowanie imprezy okolicznościowej, w tym koncertu Zespołu „Pieczarki”, którą przygotowano wspólnie z Radą Sołecką, Radą Rodziców i sektorem ngo. Wszystkie zakładane cele i rezultaty zadania zostały osiągnięte.

Powrót do góry