Lekcja historyczna na temat: „Determinacja bohaterów w dążeniu do niepodległej na przykładzie postaci o. Serafina Wojciecha Szulca.”

Zapraszamy wszystkich mieszkańców interesujących się historią do udziału w wykładzie popularyzującym wiedzę na temat lokalnego wkładu w dążenia niepodległościowe, o Powstaniu Styczniowym, przedstawiającym historię powstańca z Siemoni – Serafina Wojciecha Szulca.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców interesujących się historią do udziału w wykładzie popularyzującym wiedzę na temat lokalnego wkładu w dążenia niepodległościowe, o Powstaniu Styczniowym, przedstawiającym historię powstańca z Siemoni – Serafina Wojciecha Szulca. Wykład jest inauguracją spotkań, podczas których będziemy mieli okazję przedstawić wartościowe postaci ważne dla naszej lokalnej społeczności. Osoby posiadające materiały archiwalne, dokumentujące życie ważnych osób związanych z historią naszej Gminy, prosimy o przedstawienie ich do Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach oraz aktywny udział w kolejnych propozycjach związanych z zadaniem „Kiedy na tej ziemi rozległy się strzały za niepodległość Polski…”

Wspólnie zadbajmy o edukację najmłodszych mieszkańców naszej Ojczyzny!

Powrót do góry