II miejsce w rankingu aktywności Bibliotek Publicznych Powiatu Będzińskiego za 2020 rok dla Biblioteki Publicznej GCKiS w Bobrownikach

Wszystkie nasze działania zaowocowały II miejscem w rankingu aktywności Bibliotek Publicznych Powiatu Będzińskiego.

Szanowni Czytelnicy.


Bardzo nas cieszą przedstawione przez Bibliotekę Śląską wyniki rankingu aktywności Bibliotek Publicznych Powiatu Będzińskiego za 2020 r. To był dla nas bardzo szczególny rok pracy. Mimo stosowania ograniczeń w dostępie do zbiorów spowodowanych wprowadzeniem działań przeciwdziałających rozprzestrzenianiu epidemii, Bibliotece Publicznej Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Bobrownikach udało się zakończyć rok sukcesem. Dzięki wysiłkowi naszych pracowników i indywidualnemu podejściu do czytelnika Biblioteka wyszła naprzeciw oczekiwaniom oraz podniosła standardy swojej pracy.


Czytelnicy mogli zamawiać książki telefonicznie lub mailowo pod wskazany adres w ramach wprowadzonej akcji „Mobilny Bober Book”. Realizowaliśmy konkursy, akcje promujące czytelnictwo wśród dzieci i dorosłych, warsztaty plastyczne. Pozyskaliśmy środki na zakup nowości wydawniczych oraz realizacje takich projektów jak remont Biblioteki Publicznej w Siemoni, instalację klimatyzacji w Dobieszowicach czy budowę Archiwum Lokalnych Tradycji w ramach Otwartego Systemu Archiwizacji.


Wszystkie nasze działania zaowocowały II miejscem w rankingu aktywności Bibliotek Publicznych Powiatu Będzińskiego.
Sobie i Państwu gratulujemy i zapraszamy do odwiedzania naszych bibliotek a także do oglądania kolejnych i archiwalnych odcinków cyklu Biblioteka Cafe na kanale YT.

Powrót do góry