Uroczysta Wieczornica z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, w Domu Kultury w Bobrownikach odbyła się uroczysta wieczornica z udziałem znamienitych gości.

Oprócz ciekawego, pełnego zadumy, refleksji ale i radości – programu artystycznego zebrani goście, mieszkańcy i przyjaciele Gminy Bobrowniki mieli okazję zapoznać się z laureatami tegorocznej X już edycji honorowej nagrody „Złote Bobry”. Wśród laureatów znaleźli się:

w kategorii Pro Publico Bono, pani Barbara Staszewska – Przewodnicząca Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Rogoźniku oraz pani Helena Małota – wieloletnia Przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich, a tym samym animatorka i organizatorka życia społecznego w sołectwie Sączów. W kategorii Lider Gospodarczy laureatami zostali państwo Martyna i Tadeusz Hetmańczyk oraz pan Piotr Kala – przedsiębiorcy wspierający w sposób bezinteresowny działania inwestycyjne w sołectwach Myszkowice i Bobrowniki. Ponadto Kapituła Konkursu Statuetką Złotych Bobrów za całokształt działalności społecznej, promocyjnej i inwestycyjnej uhonorowała Wójta Gminy Bobrowniki pana Arkadiusza Ziembę.

Ten wyjątkowy wieczór uświetnił swoim występem Chór Męski z Dobieszowic w repertuarze pieśni patriotycznych, jak również laureaci Ogólnopolskich Przeglądów i Festiwali Piosenki w tym Wiktoria TrefonZuzanna Bryk, Zuzanna NiewiadomskaMilena Jamrocha oraz Szymon Kurzyński.

Jednak szczególnych wrażeń w ciepłej, uroczystej atmosferze dostarczył widzom nastrojowy, niepowtarzalny koncert wybitnej aktorki ale i piosenkarki Stanisławy Celińskiej z zespołem pod kierunkiem Macieja Muraszko.

To był fenomenalny koncert, który na zawsze pozostanie w naszych sercach i w naszej pamięci. A święto setnej rocznicy niepodległej Polski zapamiętamy jako dzień radości, szczęścia i wielkiej miłości do naszej Ojczyzny.

Powrót do góry